Szkolenia SEO, szkolenia SEM - Kraków

Kluczem do sukcesu w Internecie jest wypromowanie swojej strony internetowej tak, by przyciągała jak najwięcej odwiedzających. Niestety, nie wystarczy, że stworzymy interesującą dla odbiorców treść, czy mamy do zaoferowania wysokiej jakości produkt lub usługę. Musimy jeszcze skutecznie dotrzeć z naszym przekazem do osób, które mogą być nim potencjalnie zainteresowane. Mogą być w tym pomocne szkolenia SEO i szkolenia SEM.

Na czym polega różnica między SEO i SEM?

Terminem "SEO" - "Search Engine Optimization" określamy wszystkie terminy, które prowadzą do większej widoczności strony w naturalnych wynikach wyszukiwania w wyszukiwarkach internetowych. Zdarza się, że terminy "SEO" i "SEM" - "Search Engine Marketing" bywają używane wymiennie. W niektórych przypadkach jest to uzasadnione, jednak termin "SEM" jest znacznie szerszy - obejmuje również widoczność w płatnych wynikach.

Co dają szkolenia SEO i SEM?

Szkolenia SEO i SEM przede wszystkim dają narzędzia do tego, by skutecznie promować swoje strony w Internecie. Witryna internetowa, która jest dobrze widoczna w wyszukiwarkach internetowych, może stać się dla nas niebagatelnym źródłem dochodu - czy to jako źródło zleceń, poprzez zwiększoną ilość zamówień w przypadku sklepu internetowego, czy też z reklam.

Działania SEO i SEM, odpowiednio poprowadzone, są odbierane przez odbiorców jako przyjazne. Dużą ich zaletą jest również wysoka efektywność, zwłaszcza w zestawieniu z relatywnie niskimi kosztami. Osiągnięcie podobnych rezultatów przy pomocy tradycyjnych form marketingu musiałoby być zdecydowanie droższe.