Google Analytics Kraków

Google Analytics Kraków to kompleksowe narzędzie umożliwiające kontrolę działalności internetowej przedsiębiorstwa. To prosty sposób na otrzymanie różnorodnych danych, takich jak np. wielkość sprzedaży, liczba konwersji, droga zakupu użytkowników oraz wiele więcej. Z wygenerowanych raportów można dowiedzieć się, co zmotywowało potencjalnych klientów do wejścia na stronę, a także jakie zakładki i funkcję budzą największe zainteresowanie.

Google Analytics dostarcza informacji na temat najpopularniejszych i najbardziej pożądanych treści. Dzięki temu można przystosować witrynę do upodobań potencjalnych klientów. Zwiększa to wartościowy ruch na stronie. W szybki sposób można kontrolować reakcje osób odwiedzających media społecznościowe. Dodatkowo, możliwy jest pomiar skuteczności marketingu mobilnego. Treści na smartfony, tablety i inne urządzenia mobilne, staną się skuteczne, a także czytelne i proste w odbiorze.

Niewątpliwą zaletą narzędzia Google Analytics jest możliwość analizy konwersji. Zapewnia to wiedzę niezbędną do zwiększenia sprzedaży w sklepie internetowym. Raport zawiera takie informacje, jak np. źródło wejścia na witrynę, droga zakupu, moment porzucenia koszyka, pobierane formularze, a także wiele więcej. Na podstawie otrzymanych danych można ocenić skuteczność przeprowadzanych kampanii reklamowych. Następnie testuje się zmiany wprowadzone na stronie, które mają wywołać pożądane reakcje wśród odwiedzających. Ma to na celu zminimalizowanie tzw. pustego ruchu, a tym samym zwiększenie zysków.